Divu ražotāju DIP mērces. Kura gardāka?!

Šoreiz manā pētnīcā nonāca divas DIP mērcītes. Jāsaka uzreiz - abas siera mērces, bet viena tapusi pie mums Latvijā, bet otra - Zviedrijā: SPILVA un Santa Maria. Šis nelielais salīdzināšanas tests pierāda apgalvojumu, ka progresa virzītājs ir slinkums. Es šīs mērcītes ieslidināju pirkumu grozā, jo čipsi bija groziņā jau ievietoti un man galīgi nebija noskaņojuma pašam gatavot DIP mērcītes. Bet, parasti, šīs gatavās mērces nepērku - gatavoju tās pats. Krējums, ķiplociņš, zaļumi un aiziet... Manā blogā ir pat vairākas nopublicētas.

 

Taču šoriez tieši par gatavajām mērcēm.  Mans vērtējums ir subjektīvs un neapstrīdu, ka kādam uzvarētājs varētu būt mana testa "Zaudētājs", bet tie, kam mans viedoklis ir svarīgs - lasa tālāk.

Siera DIPs no "Spilva"
Smaržo diezgan sierīgi, bet es neteiktu, ka patīkami. Pēc garšas vairāk skābs - jūtams etiķis.
Pēc siera garšo, taču ne visai izteikti. Ja ar aizsietām acīm man būtu kāds pajautājis kas tas ir, es droši vien neuzminētu. Vispār man vairāk atgādina majonēzi ar vieglu siera piegaršu.

 

Čedaras siera mērce "Santa Maria"
Pēc smaržas šī ir ļoti laba, daudzreiz labāka par otru mērci. Pēc garšas izteikti sierīga - droši var pateikt pat ar aizvērtām acīm, ka tas ir siers! Nezinu, vai Čedars, bet siers noteikti!
Man šī mērce vairāk atgādināja kausēto sieru, ko smērē uz maizītēm.

 

 

Kalorijās starpība arī ir un diezgan nopietna: "Santa Maria" satur 130 kcal, bet "Spilvas"dips satur divreiz vairāk - 280 kcal. Nez no kurienes tā starpība tik liela, jo tauku saturs ir lielāks "Santa Maria" - gandrīz 10g, bet "Spilva" tikai 4,3g; cukurs - 5g ("Spilva") pret 2,2g ("Santa Maria"); olbaltumvielas - 4,2g ("Spilva") pret 2,5g ("Santa Maria"). Tiešām tie pāris grami starpības var dot tādu kaloriju daudzumu?

 

Sastāvdaļu saraksts garāks ir "Spilva" mērcei un tas man ne visai patīk. Man patika, ka "Santa Maria" mērce satur īsto sieru, lai gan tikai 4%, taču "Spilva" satur siera pulveri - lai arī veselus 10%.
 
Tātad, šoreiz mans favorīts noteikti ir "Santa Maria" - gan sastāva dēļ, gan kaloriju skaita dēļ, gan garšas un smaržas dēļ!
 
Jā, un pavisam piemirsu - "Santa Maria" bundžiņa man arī vairāk patīk vizuāli. Tā pat ļoti stilīgi izskatās uz galda starp uzkodām!