Ko ēst brokastīs katrai horoskopa zīmei

Nav nekāds noslēpums, ka brokastis - ir svarigākā no ēdienreizēm. Tomēr katrai horoskopa zīmei ir savi ieteikumi. Es noskaidroju, kāpēc omlete ir ieteicama Auniem un Jaunavām, bet pilnīgi neder Ūdensvīriem (tēti, pīedod!)

 

 

 

VĒZIS

Šis ūdens stihijas pārstāvis vai nu ir izteikts gardēdis, vai nu pilnīgi vienaldzīgs ēdājs. Vēzim vislabāk būtu brokastīs izvēlēties kaut-ko vienkārši pagatavojamu un saprotamu, piem. tostmaizi ar sieru.

 

LAUVA

Lauvas ir no tiem, kas pērk kulinārās grāmatas, aizraujas ar dažādu ēdienu gatavošanu un improvizēšanu. Tas attiecas uz ēšanu - Lauvas ir gatavi daudz un dažādi ēst, nereti pat pārspīlējot. Lai nepārēstos, Lauvām noderēs vecais labais oldskūls - putras, olas, biezpiena plācenīši ar ievārījumu. Smalkākus ēdienus, piem. beļģu vafeles, labāk atstāt pusdienām.

 

JAUNAVA

Čaklās bitītes bieži vien steidzas uz darbu, aizmirstot par brokastīm vispār.  Tāpēc par labu motivāciju var kļūt neikdienišķa ēdienkarte, kas brokastis pārvērtīs par baudu. Piem, šakšuka, tortilja, pankūkas ar kūpinātu lasi vai kļavu sīrupu, pudiņš - apetīte jau pamodās?

 

 

AUNS

Uguns stihijas pārstāvis ir ļoti enerģisks, bet tikai tajā gadījumā, ja ēdīs brokastis. Piemest malkas pagalīti palīdzēs žanra klasika - auzu pārslu putra bez sāls/cukura, omlete no olbaltumiem un pilngraudu maizes šķēle, biezpiens ar ogām un olas-pašot.  Saldumi, bekons, asās delikateses draud Aunam ar pārāk lielu uzbudinamību.

 

VĒRSIS

Vērši, lai cik tas nebūtu dīviani, reti kad daudzveido brokastis - viņi mēnešiem ilgi var ēst auzu pārslu putru. Un pilnīgi lieki: dažādība ir vienkārši nepieciešama šai zemes zīmei, lai uzkrātu maksimālu enerģijas devu dienai, jo Vēršiem tā uzkrājas ļoti lēni. Šai zīmei derēs viss garšīgais un kalorijām bagātais: maizītes, pankūkas, kruasāni, olas un omletes.

 

DVĪŅI

Kā zināms, šī zīme izceļas ar savu nepastāvīgumu. Iegrimstot pie galda savā frend-listē, tie mierīgi var nepamanīt, ka ir apēsta jau desmitā pankūka vai izdzerta trešā kafija. Dvīņi ciest nevar rutīnu, bet tieši rutīna Dvīņiem ir nepeiciešama vismaz pei brokastu galda - lēni apēstas brokastis palīdzēs kontrolēt kaloriju dauduzmu.

 

 

 

MEŽĀZIS

Viņi brokastu vietā labāk pusstundu ilgāk pagulēs. Radināt sevi pie brokastīm labāk ar kaut-ko vienkāršu, piem., muslis ar jogurtu, augļu salāti, ceptas siermaizītes ar kafiju ar pienu.

 

ŪDENSVĪRS

Šīs zīmes pārstāvji ļoti nopietni uztver gatavošanu un brokastis pārvēršas par veselu rituālu. Paēst kārtīgi, nesēžot ilgi pie galda, palīdzēs ātras brokastis: ātri pagatavojama putra, biezpiens, maizītes, olas.

 

ZIVIS

Konservatīvās zivis ja jau pierada no rītiem ēst pankūkas, tad var ēst tās gadu no vietas. Tāpēc, par kūku brokastīs labāk aizmirst uz visiem laikiem, bet citādi var sevi palutināt. Galvenais, lai ēdienkarte būtu daudzvedīga: tostmaize ar zemesriekstu sviestu, rīsu pudiņš ar kanēli, pankūkas ar mellenēm, spināti ar olām. Jauna diena - jauns ēdiens.

 

 

 

SVARI

Vispār nav izvēlīgi: var mierīgi vienā edienreizē sajaukt kopā visu, kas ir ēdienkartē, un pārēsties. Padoms: apdomā savu ēdienreizi, ierobežo sevi ar vienu ēdienu un nesēdi pie galda divas stundas.

 

SKORPIONS

Svaigas smalkmaizītes, fastfūds, pikantas omletes - gastronomikā gaume pilnībā sakrīt ar Auniem. Sliktas ziņas: taukaini un asi ēdieni šai zīmei ir tabū. Taču kaut-kas salds no rīta ir pieļaujams. Starp citu, arī saldumi var būt veselīgi: burkānu kūka, mafīni no  auzu miltiem, šokolādes pudiņš ar ogām, granola ar jogurtu - ēdienkarti ierobežo tikai fantāzija.

 

STRĒLNIEKS

Strēlnieks ļoti cenšas ēst veselīgi un ir gatavs no paša rīta izdzert smūtiju no spinātiem, selerijām un rutkiem svēti ticot, ka šis dzēriens dos enerģiju visai dienai. Diemžēl, tas dos tikai diskomforta sajūtu, jo svaigi dārzeņi satur skābes, kuras tukšā dūšā vispār nevajadzētu lietot. Burvju spēku dos ierastie superfūdi: putra, Fetas vai kazas siers, olas - Olivers pat veselu grāmatu sarakstījis par šo tēmu.