Kā pagatavot leģendāro Sičuaņas mērci

Kamēr pasaule jūk prātā un sūta petīcijas uz McDonald's, es atradu Sičuaņas mērces recepti  un esmu gatavs padalīties.

 

Kas tad īsti ir tā slavenā Sičuaņas mērce? Tā ir saldskābā mērce, kuru pasniedza McDonald's restorānos gandrīz 20 gadus atpakaļ. Šī mērce ierobežotā daudzumā bija pieejama 1998. gadā kā promo akcija multfilmai "Mulana" un neviens nebūtu par to atcerējies, ja ne "Riks un Mortijs" trešās sezonas pirmā sērija.

Tajā Riks pasūdzējās, ka mērce bija lieliska, taču šobrīd no tās palikušas tikai atmiņas. Un tad Riks nolēma, ka meklēs to kaut-vai vēl deviņas sezonas. Un te sākās... Seriāla fani pirmie metās meklēt šo mērci.

Dažs labs fans tā zaudēja galvu, ka bija gatavs samaksāt Ebay vairākus tūkstošus dolāru par mazu mērces paciņu. McDonald's uz vienu dienu atgrieza savos restorānos mērci un tie laimīgie, kam paveicās iegādādāties jau tur pat pie restorāna tirgoja to par 50 dolāriem. Kāds fans pārdeva Ebay izsolē 3 mērces paciņas par 848 dolāriem. Bet rekordliela summa tika samaksāta par 98-tajā gadā ražoto Sičuaņas un Vasabi mērces paciņām. To kāds Lielbritānijas iedzīvotājs atrada tīrot savu veco mašīnu. Abas mērces tika pārdotas par 14 700 dolāru! 

 

Sastāvdaļas:

 

100 ml vistas buljons
1 ēd.k. sojas mērces
4 ēd.k. rīsu etiķis
4 ēd.k. teriyaki mērces
1 tējk. ķiploku sāls
1 tējk. rīvētas apelsīnu miziņas
1 tējk. rīvēts ingvers
1 ēd.k. miltu
1 tējk. sezama eļļas
1/2 tējk. aso piparu

 

Pagatavošana:


Visas sastāvdaļas saliek katlā, vāra piecas minūtes uz lēnas uguns, aktīvi maisot līdz masa sabiezē. Garšīgāka šī mērce ir kad jau atdzisusi.

 

Šī mērce gan diezgan attāli atgādina īsto ķīniešu Sičuaņas mērci, bet internetā apgalvo, ka restorāna mērcei esot līdzīga un man garšo.

 

Izmēģini arī tu!