Kas slēpjas mazajās baltajās pudelītēs?!

Es ļoti bieži veikalā ņemu kādu no šīm pudelītēm, jo šie produkti pastiprina imunitāti un tas taču ir labi. Un ļoti bieži aizdomājos, kuru tad īsti izvēlēties? Mamma parasti saka, ka starpības nav un lai es ņemu to, kas garšo. Nu kā tad nav? Reklāmās saka, ka katrā pudelītē ir kas īpašs. Katrā dažādas vērtīgās baktērijas, tātad dažādiem mērķiem! Viens produkts pastiprina imunitāti, otrs uzlabo mikrofloru, cits labs zarnu traktam un visādi citādi labs veselībai.  Nu ir taču tā?!

Uzreiz atzīšos, šo testu man palīdzēja uzrakstīt vecāki. Nē, nav jau tā, ka es nevarētu uzrakstīt, bet es vairāk par garšām, par smaržu, par vienkāršo... Bet pa cik šoreiz mums ir svarīgi saprast, kurš no šiem produktiem ir veselīgāks, tad kopā papētījām informāciju un meklējām, ko google saka. Tātad!


Man ir trīs raudzēti piena produkti,  visi tā vai savādāk ar zemeņu garšu:

LAKTO ar zemeņu-rabarberu garšu, AS "Valmieras piens" (lakto.lv). Uz iepakojuma minēts, ka tas nesatur konservantus, cieti, bet satur vērtīgās acidofīlās un bifidobaktērijas. Satur arī inulīnu un ieraugu. Tauku saturs - 1,8%, Kcal - 74 uz 100g;

Baltais BALANCE ar zemeņu garšu, AS "Tukuma piens" (baltais.lv). Uz iepakojuma minēts, ka ši produkts satur 0,8% tauku un 3 vērtīgo baktēriju kompleksu (L.Paracasei, B. Lactis,
L. Acidophilus). Vēl ir pieminēts ieraugs. Kcal - 83 uz 100g;

Rasēns ar zemeņu-banānu garšu, AS "Valmieras piens". Šis produkts satur acidofīlās un bifidobaktērijas, dabīgus aromatizētājus, vitamīnus A, B6, B12 un D.Vēl ir pieminēti inulīns, kalcijs, plūšogu un melno burkānu sulas koncentrāts, ābolu ekstrakts un ieraugs.  Tauku saturs - 1,7%, Kcal - 75 uz 100g.

 

Rasēns pēc garšas man vairāk atgādināja kefīru, ar ļoti izteiktu banānu garšu un smaržu. Saldskābs, bet jūtama tāda kā zāļu piegarša. Šim piena dzērienam bija vislabākā smarža.

LAKTO arī vairāk līdzinās kefīram,  krietni saldāks par Rasēnu, bet garša tāda kā miltiana. Smaržo pēc ieskābuša zemeņu kompota.
Baltais BALANCE ir vissaldākais no visiem un smaržo drīzāk pēc ķiršiem, nekā pēc zemenēm.

 

Papētiju, kāpēc Baltais BALANCE ir vissaldākais. Izrādās, tas satur visvairāk cukura - 14,6g un attiecīgi arī vairāk kaloriju, neskatoties uz to, ka satur mazāk tauku. Zini kāpēc tā? Tāpēc ka samazināts tauku daudzums padara šo produktu mazāk garšīgu un lai mums tas garšotu, ražotājs pievieno vairāk cukura. Zini, cik ir 14,6g cukura? Tā ir kārtīga ēdamkarote ar kaudzi! Viena šī mazā pudelīte satur pat vairāk kā veselu karoti cukura! Tāpēc ne vienmēr mazāks tauku saturs ir labāks!

Uz LAKTO pudelītes ir rakstīts, ka tas nesatur konservantus. Patiesībā, tas ir mārketinga triks - konservanti šeit vienkārši nav vajadzīgi, jo ar visām sliktām baktērijām cīnās labās baktērijas. Un ja šādā dzērienā tu redzi kādu konservantu, tad zini - visas labās baktērijas ir nomirušas un veselībai nekāda labuma no šī dzēriena venkārši nebūs.

 

Nu un tagad par galveno - par veselīgumu.

 

Rasēns sevi pozicionē kā "100% dabīgs raudzēts piena produkts. Tas satur vitamīnus, folijskābi un kalciju, kas ir tik ļoti nepieciešami ikvienam augošam organismam. Šie dzērieni, pateicoties sastāvā esošajām bifidobaktērijām  BB-12 un acidofilām baktērijām LA-5, veicina gremošanas trakta normālu darbību un palīdz uzturēt un aizsargāt organismu no slimībām." - tā rakstīts mājas lapā. Visi labumi, ko satur Rasēns - ir 20-30% no dienas normas, toties cukurs ir 11,2g - tās ir veselas divas tējkarotes! Salīdzinājumam, piens un kefīrs satur 4.8g - 4.5g cukura un prakstiski to pašu kalcija devu.

 

Baltais BALANCE satur 3 vērtīgo baktēriju kompleksu - L.Paracasei, B. Lactis, L. Acidophilus. L šajā gadījumā nozīmē Lactobacillus - tātad parastās laktobaktērijas. Šīs baktērijas satur gan mūsu organisms, gan lielākā daļa pienskābo produktu - kefīrs, krēju ms, jogurts...
Ar LAKTO ir līdzīgs stāsts. Neatkārtošos!

 

Ir viens bet... Mūsu organisms saņem šīs baktērijas pirmajās dzīves dienās ar mātes pienu. Pirmajā diennaktī kuņģis 100% piepildās ar bifido- un lakto baktērijām un tādā veidā nosaka mūsu kuņģa un zarnu trakta veselību uz visu mūžu. Pēc tam, jau pieaugušajā dzīvē, to izdarīt ir grūtāk. Un ar jogurtiem un visiem šiem dzērieniem vien nepietiek. Kāpēc? Tāpēc kad visas olbaltumvielas koagulējās (baigais vārdiņš) vēl kuņģī un sadalās tievajā zarnā. Cik es sapratu, tad šis sarežģītais vārds nozīmē salipšanu, sarecēšanu un tas nozīmē, ka visas labās vielas vienkārši sadalās ne tur, kur vajadzētu. Un otrs, visas šīs baktērijas (kuras mēs uzņemam ar dzērieniem) ir svešinieki, bet organisma imūnsistēma cīnās ar visiem svešiniekeim vēl kamēr tie virzās lejā uz kuņģi. Tāpēc kvalitatīvi iesēt šīs baktērijas resnajā zarnā (kur tām ir īstā vieta) var tikai ar kapsulām biezā apvalkā, kurām nekaitē kuņģa sula un fermenti. Tādas kapsulas, kuras šķīdīs 4-6 stundas un tajā laikā kapsula izies caur kuņģa un zarnu traktu un aiznesīs saturu līdz pareizai vietai.

 


Mana izvēle. Šoreiz man ir ļoti grūti!  It-kā jau Rasēns satur papildus vitamīnus, bet kaut-kā man šķiet ka visus šos vitamīnus var uzņemt arī ar citiem pārtikas produktiem un piem. D un B12 vitamīnu satur arī parasts piens, tātad šos vitamīnus satur arī pārējie divi dzērieni. Toties cukuru tas satur - gandrīz ceturto daļu no dienas normas. Noteikti par sliktāko var dēvēt Baltais BALANCE - ne ar ko īpaši labu neizceļās, bet cukurs tajā ir bīstami daudz!
Šaubos, vai pēc šī pētījuma man roka stiepsies pēc mazajām pudelītēm, kurās pildīts faktiski parastais jogurts par kosmisku cenu! Kā ir ar tevi?